Evangelia (Lila) Stavropoulou

Członkini Komisji Planowania Zasobów Kadr Medycznych w Trzecim Europejskim Parlamencie ds. Zdrowia (European Health Parliament)

Lila została ostatnio uznana za jeden z 50 najważniejszych światowych autorytetów w zakresie globalnych technologii zdrowotnych. Obecnie współpracuje ze start-upami, organizacjami pozarządowymi, oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami w zakresie projektów dotyczących zdrowia cyfrowego i technologii. Jest członkinią Komisji Planowania Zasobów Kadr Medycznych w Trzecim Europejskim  Parlamencie ds. Zdrowia, ambasadorką Światowego Szczytu Innowacji Zdrowotnych (World Health Innovation Summit), a od 2016 r. uczestniczy w prowadzonym przez HIMSS Europe programie popularyzującym organizację i jej działania w mediach społecznościowych. Ponieważ zależy jej na wywieraniu wpływu na zdrowie publiczne w skali globalnej, podjęła się kierowania Zespołem ds. Relacji Zewnętrznych Global Health Next Generation Network. Sieć ta jest organizacją wolontariacką, z siedzibą w Barcelonie, i której działalność ma na celu wzmacnianie pozycji pokolenia przyszłych pracowników sektora ochrony zdrowia.

Jako konsultantka biznesowa i badaczka komunikacji korporacyjnej Lila współpracuje z Forum e-Zdrowia (Grecja), do jej zadań jako account managera odpowiadającego za Turcję i Bliski Wschód należy budowanie relacji z partnerami biznesowymi w celu nawiązywania współpracy w zakresie projektów z dziedziny e-zdrowia na całym świecie. Ostatnio dołączyła do zespołu marketingu startupu technologicznego Behavioral Signals z Los Angeles, który zajmuje się wypełnianiem emocjonalnej luki pomiędzy ludźmi a maszynami, budując emocjonalnie inteligentne konwersacje oparte na sztucznej inteligencji (AI).

Evangelia Stavropoulou posiada wykształcenie w dziedzinie Komunikacji i Mediów, w tym tytuł zawodowy magistra w zakresie komunikacji i strategii korporacyjnej Uniwersytetu Lorraine we Francji oraz tytuł licencjata w zakresie komunikacji i mass mediów Uniwersytetu Narodowego im. Kapodistriasa w Atenach. Ukończyła też liczne studia podyplomowe: w zakresie produktów farmaceutycznych, marketingu i zagadnień zdrowotnych.

Z Lilą można kontaktować się na Twitterze @l_stavropoulou lub wysyłając do niej maila na adres lila@designerbrothers.org.