Maciej Malenda

Dyrektor ds. Innowacji i Rozwoju Międzynarodowego w Grupie Medicover

Od 2017 r. jako Dyrektor ds. Innowacji współtworzy oraz prowadzi dział innowacji – „Health Innovators by Medicover”. W ramach codziennej pracy skupia się na monitorowaniu, pilotowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z obszaru ochrony i profilaktyki zdrowia. Celem działu jest przede wszystkim zwiększanie jakości medycznej oraz satysfakcji klienta przez wprowadzenie nowoczesnych, często unikalnych na skalę Polską rozwiązań prozdrowotnych.

Wcześniej pracował w IBM, gdzie odpowiadał za sprzedaż i wdrażanie rozwiązań IBM Watson na obszarze Polski i krajów bałtyckich. W ramach swojej wieloletniej pracy w IBM uczestniczył również w projekcie P1, konsultował wiele jednostek medycznych w obszarze polepszania jakości dokumentacji medycznej, interoperacyjności i koordynacji opieki.

Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Politechniki Warszawskiej gdzie ukończył kierunek Automatyki i Robotyki. Promotor innowacyjnych rozwiązań technologicznych, inżynier i pasjonat nowych technologii.  Prywatnie ojciec dwóch urwisów, w wolnych chwilach perkusista, audiofil i sportowiec.