Andrew Meyer

Programme Director of the Digital Delivery Centre at NHS Digital

Doświadczony lider z ponad 25-letną praktyką zawodową, Andrew Meyer jest Dyrektorem Programu Digital Delivery Center w NHS Digital. Zajmował wysokie stanowiska w organizacjach sektora publicznego i prywatnego, z powodzeniem realizował programy transformacyjne. Andrew jest nastawiony na kreowanie wartości i rozwijanie kultury wspierającej doskonałe efekty pracy zespołów.

Andrew Meyer uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie w Manchesterze, jest członkiem British Computer Society, ukończył również Major Projects Leadership Academy (MPLA) at Oxford University.

Andrew prowadził projekty transformacyjne w NHS National Spine (Demographics, Electronic Prescriptions, Summary Care Record, Messaging and Identity and Access Management) z powodzeniem opracowując i/lub redefiniując usługi oraz ich in-sourcing. Zbudował centrum usług Digital Delivery Centre, które rozwinęło się niewielkiego zespołu około 25 osób i obecnie zatrudnia  około 400 osób, używanie narzędzi i technik Lean & Agile w celu zapewnienia wartości i szybkości wdrożeń. Andrew utworzył zespoły DevOps, które tworzą i zapewniają usługi na poziome krajowym.

W ramach codziennego funkcjonowania Digital Delivery Centre jest on obecnie odpowiedzialny za rozwój usługi tożsamości (Citizen Identity Service) do obsługi 60 milionów obywateli w Anglii i platformy usług danych (Data Services Platform) do wspierania rozliczania świadczeń zdrowotnych i badań w zakresie zdrowia.